do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
III Weekend z Geoparkiem Przedgórze Sudeckie za nami!

Jak zwykle było barwnie, zaskakująco i ciekawie. Spotkaliśmy się o godzinie 10.00 na przystani w Janowcu. Po formalnościach i zapoznaniu się z regulaminem (m. in. środki ostrożności i zasady zachowania w dobie koronawirusa) uczestnicy poznali powód „Awantury w krainie Jana od owiec” i zostali zaangażowani w akcję ratunkową legendarnej postaci zielarza i medyka. W grupach rodzinnych pokonywali zgodnie z trasą na mapie kolejne etapy gry terenowej, zdobywając wymagane sprawności i „dary”, które docelowo miały umożliwić uwolnienie Jana od owiec. Zabawa rozgrywała się w pięknych plenerach Gór Bardzkich. Zakończona została wspólnym tworzeniem legendarnego Kwiatu Paproci, dzięki któremu „wykupiono” niezbędnego w „czasach zarazy” uzdrowiciela.

 

Teraz można już było przystąpić do obrzędów Nocy Kupały, które zgodnie z prasłowiańską tradycją miały zapewnić nie tylko pomyślny i obfity w plony rok, ale przede wszystkim rozpalić moc miłości, która jest jednako towarem deficytowym i mocno pożądanym w każdym wieku. Nie obyło się więc bez puszczania wianków w nurty wartko płynącej Nysy.

 

Wspólne ognisko, z zachowaniem odpowiedniego dystansu i bezpieczeństwa, ukoronowało spotkanie miłośników turystyki, dobrej zabawy, a przede wszystkim wielbicieli Janowca. Tych, którzy przegapili tegoroczną Sobótkę w Janowcu nad Nysą, zapraszamy za rok. Gwarantujemy moc wrażeń, ciepłe przyjęcie i mnóstwo atrakcji!