do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
16.01.2020 Lajtowa Szopa Noworoczna

5-go stycznia 2020 roku spotkaliśmy się kolejny raz na imprezie związanej ze świętami Bożego Narodzenia. Zwyczaj ten ma w Janowcu co najmniej 16 lat. Od kilku lat program ten realizuje miejscowy teatr LAJT. Tym razem były to jasełka p.t. Janowiecka Szopa, zrealizowane pod kierunkiem p. Joanny Tofel we współpracy z  p. Pawłem Oleaszem.


Udział w spektaklu wzięły panie: Agnieszka Kornaś, Małgorzata i Anna Koszałka, Marzena Łapińska, Władysława Sobczyk, Barbara i Anna Sowa, Joanna Tofel, Róża Żurawek-Grzela, Katarzyna Grabań, pan Stanisław Madej oraz młodzież Paulina i Dominik Sowa. Scenografia, poczęstunek - wszystko było dziełem teatru LAJT.


Cieszy bardzo to, że widownia "pękała w szwach" i sądząc po reakcji widzów, przedstawienie się podobało. Dziwi tylko, że jest zupełny brak zainteresowania ze strony Starostwa, Gminy, Rady Miejskiej tym, co dzieje się w tzw terenie, jego działalnością kulturalną. Przykro i szkoda, że tak jest. Nie dodaje to skrzydeł działaczom, ale widzowie, niektórzy nawet z daleka, potrafią nam to wynagrodzić. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i wspierają nas.

 

foto. P. Oleasz / tekst K.G.