do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 

Home » O stronie

Strona internetowa sołectwa Janowiec powstała 25 lipca 2013 roku. Celem istnienia naszej strony jest promocja naszej miejscowości w internecie w szybki powszechnie dostępny sposób. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do czynnego udziału w "życiu" tego serwisu, dzięki czemu będzie on bardziej atrakcyjny dla odwiedzających. W związku z tym zachęcam do przekazywania materiałów i informacji, które mogą być interesujące dla mieszkańców Janowca i zainteresowanych osób. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej witryny oraz jej promowania.

 

Janowiec.org.pl najlepszą stroną internetową sołectwa w Polsce!

 

28 października 2015 r. w Poznaniu, odbyła się konferencja pt. „Wieś polska – wieś innowacyjna” na której poznaliśmy zwycięzców III edycji konkursu SOŁECTW@ w sieci, mający na celu wyłonienie najlepszej w Polsce internetowej strony wiejskiej. Do konkursu zgłosiło się aż 230 sołeckich serwisów internetowych z całej Polski. Konkurs podzielony był na dwa etapy: wojewódzki i krajowy. W turze lokalnej (wojewódzkiej) strona internetowa Janowca okazała się najlepszą w województwie Dolnośląskim i była w finale 16 najlepszych polskich stron opisujących sołectwo. Pierwsze miejsce w rywalizacji ogólnopolskiej również zajęła nasza strona www.janowiec.org.pl otrzymując specjalnie zaprojektowaną na rzecz konkursu statuetkę, która została ufundowana przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

 

 

 

Idea konkursu

 

Aby zachęcić liderów społeczności wiejskich do aktywizacji w Internecie, Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów ogłosiło konkurs „SOŁECTW@ w sieci”. Konkurs miał charakter otwarty. Mogły w nim wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby, które są autorami wiejskich stron internetowych, czyli stron sołectw lub wsi. Projekty można było realizować i zgłaszać zarówno indywidualnie, jak i zespołowo.

 

 

 

 

Celem konkursu jest przeciwstawienie się wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich. Niestety sam dostęp do Internetu jest rozwiązaniem niewystarczającym, jeżeli nie pójdzie za tym zintegrowany program edukacyjny. Dlatego obok zintensyfikowanych działań zmierzających do rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej potrzebne są inicjatywy poszerzające wiedzę społeczności wiejskiej w zakresie korzystania z komputera i Internetu. Takim właśnie działaniem jest konkurs „SOŁECTW@ w sieci” - mówi o idei konkursu jego pomysłodawca Senator RP Ireneusz Niewiarowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.

 

 

 


 

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0