do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 

Media o nas
Gazeta Janowiecka, nr 80 luty 2017 rok

O Janowcu znad Nysy Kłodzkiej ciąg dalszy

 

Przypomnijmy, że latem 2016 roku odwiedzili nasz Janowiec mili goście z innego Janowca, malowniczo położonej wśród Gór Bardzkich wioski. Leży ona w powiecie Ząbkowickim, tuż przy granicy z Czechami. Celem wycieczki była chęć poznania drugiego Janowca i nawiązania bliższych kontaktów z mieszkańcami naszej miejscowości.

więcej
 
Euroregio Glacensis, 18.11.2015

Janowiec.org.pl - najlepsza sołecka strona w kraju

 

Strona Janowca została uznana za najlepszą w kraju - w kategorii stron internetowych sołectw. Wyniki konkursu ogłoszone zostały pod koniec października br. w Poznaniu podczas konferencji pt. "Wieś polska - wieś innowacyjna", zorganizowanej przez Krajowe stowarzyszenie Sołtysów we współpracy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego.


 

więcej
 
Wiadomości Powiatowe, 16.11.2015

Sołectwo www nagrodzone 

 

W Poznaniu, odbyła się konferencja pt. „Wieś polska – wieś innowacyjna” zorganizowana przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów we współpracy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego oraz Krajową Siecią Obszarów Wiejskich. Konferencja była poświęcona dwóm tematom: cyfryzacji i prosumenckości.

 

 

więcej
 
Gazeta Ząbkowicka, 5.11.2015

Janowiec najlepszy 

 

Janowiec został najlepszą stroną internetową sołectwa w Polsce. Pod koniec października w Poznaniu, odbyła się konferencja pt. „Wieś polska – wieś innowacyjna”. Podczas konferencji ogłoszono rozstrzygnięcie trzeciej edycji konkursu SOŁECTW@ w sieci.

więcej
 
Osuwisko w Janowcu to osobliwość dla wytrawnych podróżników

W Sudetach, inaczej niż w Karpatach, ruchy masowe, a w tym osuwiska zachodzą rzadko i na niewielką skalę. Główną tego przyczyną jest występowanie na znacznej ich powierzchni zwięzłych, a przez to odpornych na ścinanie skał magmowych i metamorficznych. Z takich skał zbudowane są najwyższe sudeckie pasma, mające na dodatek najwyższe sumy opadów.

więcej
 
"Z ogrodem jest jak z człowiekiem"

Gmina Bardo po raz kolejny ogłosiła konkurs dla mieszkańców, którzy dbają o swoje posesje. We wrześniu zostaną bowiem ogłoszone wyniki i odbędzie się rozdanie nagród dla właścicieli najpiękniejszych ogrodów, balkonów, okien i zagród w 2013 roku na terenie bardzkiej gminy.

więcej
 
Wizytacja Komisji konkursowej w Janowcu i Brzeźnicy w ramach konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska 2013"

We wtorek 9 lipca br. Komisja konkursowa odwiedziła Janowiec i Brzeźnicę w celu oceny zgłoszonych miejscowości do konkursu „Piękna wieś dolnośląska” w kategoriach: „Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi” Janowiec oraz „Najpiękniejsza wieś” – Brzeźnica.

więcej
 
Sztolnia w Janowcu służyła za schron przeciwlotniczy

W niedawno odkrytej kopalni ałunu w Janowcu pojawili się geolodzy. Odkrycie wzbudza coraz większe zainteresowanie.

więcej
 
Legendy pisane w zimowe wieczory

Katarzyna i Czesław Grabań to społecznicy, którzy działają na rzecz swojej małej ojczyzny – wsi Janowiec. Dzięki staraniom pani Katarzyny kilka lat temu od podstaw we wsi wybudowano świetlicę. Kobieta pozyskuje środki unijne, pisze projekty i zabiega o rozwój życia kulturalnego w miejscowości, w której kończy się droga.

więcej
 
Otwarcie świetlicy wiejskiej w Janowcu

W sobotę 09.10.2010 r. dokonano uroczystego otwarcia nowej świetlicy wiejskiej w Janowcu. Otwarciu towarzyszyły obchody 750 - lecia istnienia wsi Janowiec oraz dwusetnej rocznicy urodzin królewny Marianny Orańskiej, która w tej miejscowości w 1840 r. założyła szkołę katolicką.

więcej