do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 

Aktualności
Rozstrzygnięcie konkursu "Wiosna w Janowcu"

Został rozstrzygnięty konkurs "Wiosna w Janowcu". W konkursie wzięło 5 osób p. Angelika Dobrzyńska p. Wladyslawa Sobczyk, p. Aleksandra Piotrowska, p. Joanna Tofel, p. Marzena Łapinska i poza konkursem p. Katarzyna Grabań. Zwycięzcą konkursu została p. Aleksandra Piotrowska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody - narzędzia ogrodnicze. Nagrody i podziękowania dla uczestników wręczyła sołtys p.Katarzyna Grabań, organizator i sponsor konkursu. W uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród uczestniczyła z ramienia Rady Sołeckiej p. Sylwia Kodzis. Wystawa zdjęć nagrodzonych prac znajduje się w witrynie w świetlicy w Janowcu.

więcej
 
Szopka Bożonarodzeniowa w Janowcu

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia szopki bożonarodzeniowej w Janowcu. 
 

Historia szopki w Janowcu sięga 2007 r. Przygotowywaliśmy kolejne jasełka, a że wszystkich dzieci była mała garstka, bo tylko dziewięcioro postanowiliśmy, że będą to jasełka kukiełkowe w których każdy aktor zagra dwie role. Tego wymagał scenariusz. 

 

 

więcej
 
Życzenia Świąteczne

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim mieszkańcom i przyjaciołom Janowca, serdeczne życzenia świąt pełnych miłości, szczęścia i pomyślności. Niech będą one okazją do rodzinnych spotkań, przyniosą wytchnienie od codziennych zmagań i trosk. A w nadchodzącym 2021 roku wiara codziennie dodaje sił i energii do realizacji nowych pomysłów.

więcej
 
Konkurs Anioły w Janowcu

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie "Anioły w Janowcu" i życzymy powodzenia.

więcej
 
10-lecie GOW Janowiec

Rok 2020 jest wyjątkowy w życiu maleńkiej wsi Janowiec w Górach Bardzkich ze względu na przypadające jubileusze. W sierpniu obchodziliśmy 760-lecie istnienia wsi, natomiast w ostatnią sobotę – 10. października uczciliśmy 10 lat działalności Grupy Odnowy Wsi w Janowcu. Jest to ewenement na skalę gminy, a może nawet i powiatu, bowiem niewiele takich grup działa na naszym terenie, a jeszcze tak prężnie jak mieszkańcy Janowca.

 

więcej
 
Zaproszenie na zebranie wiejskie

Sołtys wraz z Radą Sołecką zaprasza na zebranie, które odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Janowcu w dniu 28 września o godz. 18:30.

więcej
 
Wybory uzupełniające Sołtysa i członków Rady Sołeckiej Sołectwa Janowiec

W związku z rezygnacją Sołtysa oraz dwóch członków Rady Sołeckiej,  22 września (wtorek) o godz. 17 w świetlicy wiejskiej w Janowcu odbędą się wybory uzupełniające. W przypadku braku stwierdzenia quorum termin kolejnego zebrania wyznacza się na godz. 17.30 i jest ono ważne bez względu na ilość osób.

więcej
 
NARODOWE CZYTANIE W JANOWCU

Jeszcze nie opadły emocje po hucznych obchodach Jubileuszu 760-lecia istnienia Janowca, a już Zarząd Fundacji „Kraina pod Słońcem” zaprosił mieszkańców na coroczne Narodowe Czytanie – w tym roku „Balladyny” Juliusz Słowackiego.

 

więcej
 
760 LAT JANOWCA!

 Koniec wakacji to dla niewielkiej wsi Janowiec w Gminie Bardo czas szczególny – obchody Jubileuszu 760 lat istnienia miejscowości. Ten ważny dla mieszkańców moment został uczczony szeregiem działań o charakterze turystycznym, rekreacyjnym i kulturalnym. Organizatorem Jubileuszu była działająca w Janowcu od roku Fundacja „Kraina pod Słońcem”. Projekt pod nazwą „Jak lecą lata na końcu świata… - 760-lecie wsi Janowiec”został zrealizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020”.

więcej
 
Zaproszenie - Sprzątanie terenu przy świetlicy

Zapraszamy do udziału w sprzątaniu terenu przy świetlicy wiejskiej w sobotę 11 lipca o godzinie 15:00. Po ciężkiej pracy poczęstunek przy wspólnym ognisku. Zapraszamy!

 

 

 
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   następny  >>