do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
10-lecie GOW Janowiec

Rok 2020 jest wyjątkowy w życiu maleńkiej wsi Janowiec w Górach Bardzkich ze względu na przypadające jubileusze. W sierpniu obchodziliśmy 760-lecie istnienia wsi, natomiast w ostatnią sobotę – 10. października uczciliśmy 10 lat działalności Grupy Odnowy Wsi w Janowcu. Jest to ewenement na skalę gminy, a może nawet i powiatu, bowiem niewiele takich grup działa na naszym terenie, a jeszcze tak prężnie jak mieszkańcy Janowca.

 

więcej
 
Zaproszenie na zebranie wiejskie

Sołtys wraz z Radą Sołecką zaprasza na zebranie, które odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Janowcu w dniu 28 września o godz. 18:30.

więcej
 
Wybory uzupełniające Sołtysa i członków Rady Sołeckiej Sołectwa Janowiec

W związku z rezygnacją Sołtysa oraz dwóch członków Rady Sołeckiej,  22 września (wtorek) o godz. 17 w świetlicy wiejskiej w Janowcu odbędą się wybory uzupełniające. W przypadku braku stwierdzenia quorum termin kolejnego zebrania wyznacza się na godz. 17.30 i jest ono ważne bez względu na ilość osób.

więcej
 
NARODOWE CZYTANIE W JANOWCU

Jeszcze nie opadły emocje po hucznych obchodach Jubileuszu 760-lecia istnienia Janowca, a już Zarząd Fundacji „Kraina pod Słońcem” zaprosił mieszkańców na coroczne Narodowe Czytanie – w tym roku „Balladyny” Juliusz Słowackiego.

 

więcej
 
760 LAT JANOWCA!

 Koniec wakacji to dla niewielkiej wsi Janowiec w Gminie Bardo czas szczególny – obchody Jubileuszu 760 lat istnienia miejscowości. Ten ważny dla mieszkańców moment został uczczony szeregiem działań o charakterze turystycznym, rekreacyjnym i kulturalnym. Organizatorem Jubileuszu była działająca w Janowcu od roku Fundacja „Kraina pod Słońcem”. Projekt pod nazwą „Jak lecą lata na końcu świata… - 760-lecie wsi Janowiec”został zrealizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020”.

więcej
 
Zaproszenie - Sprzątanie terenu przy świetlicy

Zapraszamy do udziału w sprzątaniu terenu przy świetlicy wiejskiej w sobotę 11 lipca o godzinie 15:00. Po ciężkiej pracy poczęstunek przy wspólnym ognisku. Zapraszamy!

 

 

 
Zaproszenie na zajęcia wakacyjne!

Kochane Dzieci! Szanowni Rodzice!


Tym razem propozycja dla Was! Zapraszamy na niezwykłe zajęcia wakacyjne: doświadczymy bliskich spotkań z czworonogami, poznamy tajemnice ula i leśnych zakątków, przeniesiemy się w czasie do średniowiecznego zamku i sprawdzimy się na cyrkowej arenie, a nawet doświadczymy klimatu Afryki! Tego jeszcze nie było!
Nie zwlekajcie.

Ilość miejsc ograniczona!

więcej
 
III Weekend z Geoparkiem Przedgórze Sudeckie za nami!

Jak zwykle było barwnie, zaskakująco i ciekawie. Spotkaliśmy się o godzinie 10.00 na przystani w Janowcu. Po formalnościach i zapoznaniu się z regulaminem (m. in. środki ostrożności i zasady zachowania w dobie koronawirusa) uczestnicy poznali powód „Awantury w krainie Jana od owiec” i zostali zaangażowani w akcję ratunkową legendarnej postaci zielarza i medyka. W grupach rodzinnych pokonywali zgodnie z trasą na mapie kolejne etapy gry terenowej, zdobywając wymagane sprawności i „dary”, które docelowo miały umożliwić uwolnienie Jana od owiec. Zabawa rozgrywała się w pięknych plenerach Gór Bardzkich. Zakończona została wspólnym tworzeniem legendarnego Kwiatu Paproci, dzięki któremu „wykupiono” niezbędnego w „czasach zarazy” uzdrowiciela.

więcej
 
Zaproszenie - Weekend z Geoparkiem 2020

Grupa Odnowy Wsi Sołectwa Janowiec i Fundacja "Kraina Pod Słońcem" zaprasza do udziału w III-ej edycji imprezy ;Weekend z Geoparkiem.
Szczegóły na plakacie.

 

więcej
 
Teatr „LAJT” zaprasza na przedstawienie pt.”Moralność Pani Dulskiej”

W sobotę 7 marca 2020r. o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Janowcu, odbędzie się premiera przedstawienia pt. "Moralność Pani Dulskiej".

więcej
 
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   następny  >>